3DMalby.com

logologologologo

Výroba

Při vytváření obrazu ve 3D efektu se využívá optické iluze, při níž se zvolený motiv maluje zdeformovaný tak, aby při pohledu z jednoho určitého místa, tzv fotopointu, vytvářel věrnou prostorovou iluzi motivu, např propasti. Při pohledu z jiných míst se malba mění a deformuje před očima.

Obrazy jsou většinou velkých formátů, aby se na nich mohli fotografovat lidé a jsou malovány převážně na zem. Dají se však malovat i na stěnu, strop, či na kombinaci těchto ploch.
Obrazy vyzývají k fotografování osob v iluzivních prostorech a jsou ve velké míře sdíleny na sociálních sítích. Mají proto velký virální a marketingový potenciál. Live show, při které je možné sledovat jak obraz vzniká, přitahuje pozornost veřejnosti a zvyšuje atraktivitu vybraného místa. 

Technika trvalé malby v exteriéru, nebo v interiéru je vhodná pro guerilový marketing, nebo opět pro zvýšení atraktivity daného prostoru a zvýšení zájmu o danou značku, nebo produkt. 3D obrazy jsou výborně využitelné v reklamě, při uvádění 3D produktů na trh, při premiérách 3D filmů, pro firemní akce, či při pořádání společenských událostí. 

Obrazy jsou interaktivní a proto jsou vhodné například i pro pořádání soutěží o nejlepší foto ap.